Sosnowiec buduje dla przemysłu

przez | 8 września 2019
Sosnowieckie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego

Sosnowieckie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego

Sosnowieckie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego

W czasach Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej budowano na potęgę. Jakość nie grała roli. Liczyła się ilość. W wielu miastach powstały przedsiębiorstwa budownictwa, których zadaniem, poza projektowaniem była przede wszystkim realizacja centralnie planowanych inwestycji. Co ciekawe. Przedsiębiorstwa tego typu nie realizowały wyłącznie inwestycji przemysłowych. W Sosnowcu w powyższych ramach powstało Sosnowieckie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego. W zasadzie od momentu jego utworzenia, dotrwało ono do czasów transformacji w latach 90 XX wieku. Sosnowieckie PBP realizowało między innymi budowę przędzalni w Zawierciu (Przędzalnia „Przyjaźń” budowana w latach 1972-1975).

Na skanie firmówka Sosnowieckiego Przedsiębiorstwa Budownictwa Przemysłowego z 1972 roku. Skan to korespondencja z Międzyzakładową Górniczą Spółdzielnią Mieszkaniową „Zagłębie” w Sosnowcu. Siedziba ówczesnego SPBP znajdowała się na ulicy Sienkiewicza 32. Co ciekawe, pismo do Międzyzakładowej Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej „Zagłębie” w Sosnowcu kierowane jest o … 7 numerów wcześniej (siedziba MGSM „Zagłębie” znajdował a się również na ulicy Sienkiewicza pod numerem 25).

 

SPONSOR STRONY: ekspercka – Pracownia Analiz Środowiska
Szkoda w środowisku to negatywna, mierzalna zmiana stanu lub funkcji elementów przyrodniczych, oceniona w stosunku do stanu początkowego.
Co jeszcze powinieneś wiedzieć?

(ekspercka-Pracownia Analiz Środowiska)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.