Bytomskie Zakłady Urządzeń Technicznych w Bytomiu

przez | 5 sierpnia 2016

Bytomskie Zakłady Urządzeń Technicznych w BytomiuZakłady Urządzeń Technicznych w obrębie GOP miały kilka lokalizacji. Jedną z lokalizacji był Bytom. Funkcjonowały tam Bytomskie Zakłady Urządzeń Technicznych, które produkowały różnego rodzaju systemy wyciągowe. Po okresie transformacji w latach 90 XX wieku podmiot funkcjonował jako BZUT BYTOM Sp. z o.o. Bytomskie Zakłady Urządzeń Technicznych. Od 2001 roku rozpoczyna się likwidacja zakładu (Bytomskie Zakłady Urządzeń Technicznych Sp. z o.o. w Likwidacji). Finał likwidacji zakładów ma miejsce w 2008 roku.
Po dziś dzień produkty BZUT można spotkać na aukcjach internetowych: między innymi suwnice i wciągarki. Wśród produktów oferowanych przez BZUT były również motoreduktory, głównie do napędu mechanizmów jazdy suwnic oraz przekładnie do napędu mechanizmów jazdy i podnoszenia suwnic. Co jeszcze? Zawiesia, haki i krążki linowe oraz zblocza i koła jezdne.

Bytomskie Zakłady Urządzeń Technicznych w Bytomiu graficznie

Pismo przedstawia firmówkę Bytomskich Zakładów Urządzeń Technicznych z 1986 roku (zakład znajduje się jeszcze wówczas przy ulicy Miechowickiej 4, później przeniesiony zostaje na ulicę Techniczną 4) określającą zaszeregowanie pracownika na stanowisku „ustawiacz maszyn”. Całkiem niezła stawka godzinowa – 68zł/h. Niezła oczywiście biorąc pod uwagę obecne czasy…

SPONSOR STRONY: ekspercka – Pracownia Analiz Środowiska
Wybrane obowiązki środowiskowe (ochrona środowiska) przemysłu maszynowego
:
pozwolenie na wytwarzanie odpadów; pozwolenie na emisję gazów i pyłów; pozwolenie wodnoprawne;
raport KOBiZE, sprawozdanie odpadowe do Marszałka Województwa,
sprawozdanie z zakresu opłat za korzystanie ze środowiska, ewidencja odpadów
(ekspercka-Pracownia Analiz Środowiska)